člen Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory člen Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory

IQMETAL s.r.o.

Quatro

Trapézové dosky

Sollux

SOLLUX - PRIESVITNÉ DOSKY Z PVC PRE DOM, DVOR A ZÁHRADU

POUŽITIE:
 strešné krytiny skleníky
 pareniskové zastrešenie voliéry
 balkónové obklady prístrešky
 steny ako ochrana proti vetru pergoly
 terasové zastrešenie parkoviská
 domčeky na náradie plavárne
 kôlne a mnohé iné

ZÁRUKA

5 ročná záruka na krupobitie, koróziu, atmosferické vplyvy, svetelnú stálosť, náraz a zlom. S UV koextrúziou.
 Zaväzujeme sa, že za každú rozbitú dosku dodáme novú dosku zdarma. Táto záruka sa obmedzuje pri vylúčení všetkých inak možných nárokov z akéhokoľvek právneho dôvodu na jednu náhradnú dodávku zdarma, príp. poškodený Sollux priesvitných dosiek, zlé uskladnenie dosiek pred inštaláciou, pokiaľ by boli uskladnené na hromade bez dostatočnej ochrany pred slnečným žiarením a vlhkosťou, vrty v doskách pod 10 mm, kontakty s rúrami od kúrenia, vystavenie zdrojom tepla, napr. stavba kolektorov, nedodržanie slnečnej poveternostnej strany, spojenie a kontakt s čiernymi výstuhami alebo inými čiernymi podkladmi, chýbajúce vetranie a odvzdušnenie, vandalizmus, škody pro doprave, nedbanie nášho návodu pri inštalácii.Poskytnutie záruky sa výslovne nevzťahuje na výlisky a príslušenstvo.

Argumenty pre novú kvalitu Solluxu
jednoosovo ťahané s päťročnou zárukou na pevnosť proti lomu, chladu a krupobitiu
v spojitosti s jednoosovým ťahaním, dodatočne povrchovo zušľachtené vplyvom coextrukcie, t.j. päťročná záruka na odolnosť proti svetlu, poveternostným vplyvom a korózii
stupeň horľavosti B1 podľa DIN 4102 (ťažko horľavá)
húževnatosť voči ťahu a nárazu viac ako 700 KJ/m2, prakticky zdvojnásobenie voči tradičným PVC doskám
dôležitý aspekt životného prostredia je, že vplyvom jednoosového ťahania sú Sollux dosky z tvrdého PVC recyklovateľné (57% PVC pozostáva zo soli)!
žiadna bežná kvalita, ale vysokokvalitatívne hodnotné PVC dosky z koncernu Solvay
jednoznačné a trvalé označenie o pôvode pečiatkou za tepla
ku všetkým profilom Sollux sa dodávajú vhodné doplnkové výlisky, napr. prípojka k murivu a stropné poklopy pre medzinástavbový priestor
dohľad nad výrobou zaisťuje FMPA-Stuttgart


Skladovanie. Dôležité pri skladovaní: V stohu nesmú byť dosky Sollux vystavené slnečnému svetlu - šošovkový efekt! Musia byť zakryté na rovnej podložke v tieni bielymi, svetlo nepriepustnými krytmi! U nakladaných dosiek je potrebné vystríhať sa tepla a mokra! Neukladať na zahriate plochy!

Ručné rezanie. Len ručnou pílou s jemným ozubením, nie so širokým rozvodom zubov (30°)napr. železná pílka chvostovka

Rezanie elektrickou pílou. Píla je osadená kotúčom s jemnými zubami. Doporučuje sa: diamantový kotúč! Pílu viesť pozdĺž pevného dorazu.

Rádius ohybu
Profil 70/18 = 2500 mm
Profil 76/18 = 2500 mm
Profil 177/51 = 14000 mm

Vŕtanie robiť bežnými vrtákmi na umelú hmotu (stupňovitý vrták) napr. Unibit. Vŕtacie otvory v doskách sa urobia o 3-4 mm väčšie, ako je priemer skrutky.

Inštalácia vlnitých dosiek sa prevádza vždy proti smeru hlavných vetrov! Vlnité dosky sa upevňujú na stenu len v spodnej vlne! Vlnité dosky na stechu sa upevňujú na vrchole vlny! Tu je nutné použiť rozperky! Kontaktné plochy vlnitých dosiek s tmavými spodnými konštrukciami sa musia podložiť bielymi (svetlými) polyethylenovými pruhmi z penovej hmoty, alebo sa musia natrieť na bledo. U všetkých konštrukcií je treba dbať na dostatočné vetranie a odvzdušnenie! Treba sa vystríhať hromadeniu tepla! Nepoužiť žiadnu tepelnú izoláciu, žiadne tesnenie, neumiestňovať žiadne podložky! Vrchná strana dosiek je poveternostná strana, ktorá je označená nálepkou prípadne pečiatkou. Vlnité dosky sa teplom rozťahujú. V okruhu stenového napojenia atď. preto nechať cca 2 cm tolerancie.

AKCIA

Mimoriadna akcia

Lexan 10 mm 4-kom opál

rozmer 2100mm x 1740 mm - 9 ks

Cena: 11,68 €/m2 bez DPH